W sobotę, 23 maja 2026 roku, po kilkuletniej przerwie, odbyła się w Gostyniu 10. edycja Nocy Muzeów. Nadano jej nazwę „Gostyńska Noc z Gwiazdami”. Współorganizatorami imprezy było 16 podmiotów: gostyńskie instytucje kultury, placówki oświatowe oraz organizacje pozarządowe. Atrakcje przygotowano w 14 punktach – na terenie Gostynia, Brzezia i Grabonoga.
W gostyńskim Muzeum na zwiedzających czekały: ekspozycja stała, wystawa czasowa Pablo Picasso „Los Torros” & „Wojna i Pokój”, pokój zagadek oraz prezentacja „Skarby lśniące pod gwiazdami” przygotowana przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Pogorzeli oraz Grupę Pozytywnych Detektorystów. Wydarzenia te były dostępne od godziny 19.00 do 24.00. Tego dnia mieliśmy przyjemność gościć 307 zwiedzających.




















