Urodził się 19 marca 1866 roku w Gostyniu, w rodzinie rzemieślniczej, jako syn Antoniego i Józefy z domu Bujewicz. Był jednym z czternaściorga dzieci. Prowadził własny interes kupiecki. W latach 1900-1918 był czołowym działaczem narodowym w regionie. W 1902 i 1906 roku kierował z ramienia rodziców strajkami dzieci szkolnych w miejscowej szkole elementarnej. Przez wiele lat stał na czele Powiatowego Komitetu Wyborczego, działał też w wielu gostyńskich organizacjach polskich, m.in.: w Towarzystwie Przemysłowców i Rzemieślników, w „Sokole" i Towarzystwie Czytelni Ludowych. Jako zdecydowany zwolennik endecji jeszcze przed rokiem 1918 należał do tajnej Ligi Narodowej. Pod koniec października 1918 roku zawiązał się w Gostyniu Powiatowy Komitet Obywatelski. Józef Woziwodzki był jednym z trzech kupców, jacy znaleźli się w jego szeregach. W listopadzie i grudniu 1918 roku był członkiem gostyńskiej Rady Robotniczo-Żołnierskiej i zastępcą przewodniczącego Wydziału Wykonawczego Powiatowej Rady Ludowej. Reprezentował ziemię gostyńską na Sejmie Dzielnicowym w Poznaniu. W styczniu 1919 roku, po przejęciu władzy w mieście przez Polaków, przewodniczył Radzie Miejskiej w Gostyniu. Później był wiceburmistrzem. Wchodził też w skład sejmiku powiatowego. W okresie międzywojennym należał do pierwszoplanowych postaci miejscowego życia społeczno-politycznego, otrzymując przydomek „papież”. Szczególnie wyróżniał się w działalności swojej partii endeckiej (ZLN, potem SN), był także oboźnym powiatowym Obozu Wielkiej Polski. Zasiadał w zarządzie gostyńskiego Banku Pożyczkowego. W czasie okupacji niemieckiej przebywał w Warszawie. Po powrocie do Gostynia w 1945 roku był pierwszym powojennym prezesem Banku Pożyczkowego. Zmarł w Gostyniu 2 listopada 1948 roku. Pochowany jest na miejscowym cmentarzu parafialnym.
Pozostawił po sobie Wspomnienia o moim rodzinnym mieście Gostyniu, spisane w latach 1941-1944. Nie zostały jednak dotąd opublikowane.
S. Jankowiak, Józef Woziwodzki – działacz niepodległościowy, organizator władz powstańczych, „Sławni Gostynianie”. Kalendarz na rok 1989, Gostyń 1988.